Sommer på Værftet

Nu kommer alt det, du har savnet! ALLE EM-kampe, sommerfest, samvær, open air film – og ikke mindst store udendørs sommerkoncerter med nogle af landets største navne.

MUSIKPROGRAM:
25. juni: Queen of Denmark
1. juli: Die Herren
8. juli: Rasmus Bjergs John
9. juli: Magtens Korridorer
10. juli: TV-2
13. juli: Medina
14. juli: Phlake akustisk
16. juli: Sebastian
16. juli: Harske Hubbi livekoncert
17. juli: Shubberne + Peter & De Andre Kopier
21. juli: Hugorm
22. juli: Christopher
23. juli: Hjalmer og Aksglæde
24. juli: 20.00 Carpark North

Se det samlede program nederst på siden

Kæmpe fodboldfest

Se alle EM-kampe i vores store festområde på Svendborg Havn – gratis!

Nu slår vi dørene op til vores sommerfestplads på værftsområdet bag Kammerateriet. Her viser vi ALLE EM-KAMPE på kæmpeskærm i et stort udendørs festområde.

Der gælder følgende regler:
• Der er fri entré
• Du kan ikke reservere plads – så kom i god tid.
• Du må ikke medbringe stole, parasoller eller drikkevarer.
• Du skal have gyldigt coronapas og mundbind (vi afventer de præcise regler og eventuelle ændringer)
• Hent meget gerne coronapas-app’en, så sparer du tid i døren.

Arrangementet er støttet af SEF og Svendborg Kommunes eventpulje.

Det samlede program

11.juni:
21:00 EM: Tyrkiet – Italien

12.juni:
15:00 EM: Wales – Schweiz
18:00 EM: Danmark – Finland
21:00 EM: Belgien – Rusland

13.juni:
15:00 EM: England – Kroatien
18:00 EM: Østrig – Nordmakedonien
21:00 EM: Holland – Ukraine

14.juni:
15:00 EM: Skotland – Tjekkiet
18:00 EM: Polen – Slovakiet
21:00 EM: Spanien – Sverige

15.juni:
18:00 EM: Ungarn – Portugal
21:00 EM: Frankrig – Tyskland

16.juni:
15:00 EM: Finland – Rusland
18:00 EM: Tyrkiet – Wales
21:00 EM: Italien – Schweiz

17.juni:
15:00 EM: Ukraine – Nordmakedonien
18:00 EM: Danmark – Belgien
21:00 EM: Holland – Østrig

18.juni:
15:00 EM: Sverige – Slovakiet
18:00 EM: Kroatien – Tjekkiet
21:00 EM: England – Skotland

19.juni:
15:00 EM: Ungarn – Frankrig
18:00 Portugal – Tyskland
21:00 Spanien – Polen

20.juni:
18:00 Italien – Wales
18:00 Schweiz – Tyrkiet

21.juni:
18:00 Nordmakedonien – Holland
18:00 Ukraine – Østrig
21:00 Danmark – Rusland21:00 Finland – Belgien

22.juni:
21:00 Tjekkiet – England:
21:00 Kroatien – Skotland

23.juni:
18:00 Slovakiet – Spanien
18:00 Sverige – Polen21:00 Tyskland – Ungarn21:00 Portugal – Frankrig

24.juni:
20.00 SommerBio

25.juni:
20.00 Queen of Denmark

26.juni:
18:00 EM: 2A – 2B
21:00 EM: 1A – 2C

27.juni:
18:00 1C – 3D/E/F
21:00 1B – 3A/D/E/F

28.juni:
18:00 EM: 2D – 2E
21:00 EM: 1F – 3A/B/C

29.juni:
18:00 EM: 1D – 2F21:00
EM: 1E – 3A/B/C/D

30.juni:
20.00 SommerBio

1.juli:
20.00 Die Herren

2.juli:
18:00 EM: Vinder Kamp 41 – Vinder Kamp 42
21:00 EM: Vinder Kamp 39 – Vinder Kamp 37

3.juli:
18:00 EM: Vinder Kamp 40 – Vinder Kamp 38
21:00 Vinder Kamp 43 – Vinder Kamp 44

4.juli:
11.00-17.00 Børnefestival-dag

5.juli:
20.00 SommerBio

6.juli:
21:00 EM: Vinder Kvart 1 – Vinder Kvart 2

7.juli:
21:00 EM: Vinder Kvart 3 – Vinder Kvart 4

8.juli:
20.00 Rasmus Bjergs John

9.juli:
20.00 Magtens Korridorer

10.juli:
20.00 TV-2

11.juli:
21:00 EM: Vinder Semi 1 – Vinder Semi 2

12.juli:
20.00 SommerBio

13.juli:
20.00 Medina

14.juli:
Phlake akustisk

15.juli:(program kommer snart)

16.juli:
15.00 Sebastian
20.00 Harske Hubbi livekoncert

17.juli:
20.00 Shubberne + Peter & De Andre Kopier

18. juli:(program kommer snart)

19. juli:(program kommer snart)

20. juli:(program kommer snart)

21.juli:
20.00: Hugorm

22.juli:
20.00 Christopher

23.juli:
20.00 Hjalmer og Aksglæde

24.juli:
20.00 Carpark North

Vi tager forbehold for tastefejl og retten til ændringer.